Dodany: 2010-11-24 12:50:56
 

Wśród różnych rodzajów okien a dokładniej zdobień okiennych, wyróżnić można witraże. Witraże są to zdobienia szyb poprzez malowanie przezroczystych obrazków w taki sposób by mimo zamalowania całej szyby okno wciąż przepuszczało światło.


Witraże kojarzą się raczej a praktyką kościelną i z dużymi postaciami świętych na oknach kościołów. Witraże są jednak coraz częściej praktykowane na zwykłych oknach w domach rodzinnych. Witraże nie występują tylko w takiej postaci jaka może my oglądać właśnie w kościołach czyli występujących na całej powierzchni szyby. Witraże można zamawiać u osób je wykonujących. Można ozdobić nimi tylko część okna, można na wszystkich szybach rozrysować opowieść w częściach na każdym oknie jedna część.

Witraże występują również w takiej postaci, ze można je umieszczać tylko czasowo na szybach. Wykonuje je się wtedy jako ozdobę w czasie danego święta, urodzenia się dziecka, ślubu czy chociażby urodzin właściciela domu. To tylko jedna z wielu możliwości ozdabiania okien. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Okienne witraże - ozdoba dla wymagających
Nick: