Dodany: 2011-12-23 12:17:48

 

MoskitieryMało kto lubi być gryziony w nocy przez komary a w dzień znajdować muchy w zupie czy kompocie. O ile przypadki takie zdarzają się w trakcie imprez plenerowych, o tyle w domu lub mieszkaniu wolelibyśmy ich unikać. Dlatego też oprócz osłon przeciwsłonecznych takich jak rolety zewnętrzne kraków, coraz częściej i chętniej instalowane są siatki przeciw owadom, zwane moskitierami.

 

Moskitiery, podobnie jak rolety zewnętrzne kraków, montowane są od strony zewnętrznej otworów okiennych. Mają one za zadanie nie dopuszczać owadów do wnętrza pomieszczeń mieszkalnych, nie zmniejszając jednocześnie przepływu powietrza przez otwarte okno. Dlatego też, najczęściej wykonywane są one z bardzo cieniutkiej, ale wytrzymałej siatki o drobniutkich oczkach.

 

By wpływać na widoczność najmniej jak to możliwe, wykonywane są one w kolorach białym, szarym lub czarnym. Podobnie jak rolety zewnętrzne kraków, niektóre modele moskitier można zwijać do zamontowanej nad otworem okiennym kasety, gdy nie są chwilowo potrzebne, na przykład w sezonie zimowym..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Moskitiery
Nick: