Dodany: 2010-11-24 12:36:11
 

Okna dachoweJednym z rodzajów okien są również okna dachowe. Jakie jest ich zastosowanie? Jakie najlepiej wybrać rodzaje i modele? Z czego wykonane? Okna dachowe nie dość że są bardzo funkcjonalne, dodatkowo bardzo ładnie wyglądają w dachu nowego domu lub w domu po gruntownym remoncie. Okna dachowe dodają budynkowi nowoczesności, być może dlatego, że są dosyć „młodym” wynalazkiem.

 

Okna dachowe występują w wielu różnych rodzajach. Wśród nich wyróżniamy okna obrotowe, które otwierają się na zasadzie przekręcania samej szyby. Dodatkowo tańszą wersja są okna dachowe uchylne działające na zasadzie podniesienia do danego poziomu okna i podparcia szyby pewnego rodzaju podpórkami. Oka dachowe występują najczęściej w kolorach podobnych do dachówek dachowych lub blacho dachówki.

Okna dachowe mają tę zaletę, że poddasza lub pomieszczenia w domu, w których nie można dodatkowo doświetlić światłem słonecznym, są jaśniejsze dzięki nim, można je dodatkowo przewietrzyć. Okna dachowe są estetycznym i bardzo praktycznym elementem dachów w większości domów. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Okna dachowe
Nick: