Dodany: 2011-12-23 12:04:31

 

MarkizyZmiany klimatyczne sprawiają, że nawet w naszym umiarkowanym klimacie zdarzają się słoneczne upalne lata. Dlatego też, coraz więcej osób decyduje się na zakup i montaż różnego rodzaju osłon przeciwsłonecznych, takich jak rolety zewnętrzne kraków. Jednak nie tylko one mogą stanowić element zacieniający. Równie popularne są choćby markizy czy tego typu żaluzje.

 

O ile rolety zewnętrzne kraków są przeznaczone specyficznie do ochrony pomieszczeń przed promieniami słonecznymi, o tyle markizy mają za zadanie zacieniać przestrzenie znajdujące się na powietrzu.

 

Jeśli posiadamy taras lub balkon, w żaden sposób nieosłonięty, a znajdujący się po stronie południowej, południowo-wschodniej, lub południowo-zachodniej, zwłaszcza latem możemy odczuwać dyskomfort, wiązany ze znacznym nagrzewaniem się jego powierzchni. Instalując markizę zapewniamy sobie przyjemnie chłodny cień o każdej porze dnia, pozwalający spędzić miłe popołudnie na powietrzu. Markizy, nie tak jak rolety zewnętrzne kraków, są podatne na uszkodzenia związane z wilgocią– zaleca się ich składanie podczas opadów..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Markizy
Nick: