Dodany: 2011-12-23 11:35:44

 

Czym są roletyUrządzając mieszkanie, lub tylko przeprowadzając w nim kosmetyczne zmiany wystroju, nie możemy zapominać o oprawie okien. Stanowi ona bardzo ważny element dekoracyjny ale i funkcjonalny. Obecnie odchodzi się od tradycyjnych, umieszczanych na karniszach firan i zasłon, na rzecz bardziej nowoczesnych form. Mogą to być choćby rolety zewnętrzne kraków.

 

Rolety zewnętrzne kraków instaluje się oczywiście na zewnątrz budynku. Są to (w tym przypadku najczęściej aluminiowe) listwy, połaciowo zasłaniające powierzchnię okna. Podobnie jak ich materiałowe wewnątrzlokalowe odpowiedniki, mają one za zadanie chronić wnętrze domu czy mieszkania przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń, na skutek oświetlania przez promienie słoneczne.

 

Ich konstrukcja opiera się na specjalnym mechanizmie, pozwalającym za pomocą sznurka lub linki zwijać i rozkładać materiałową zasłonę szyby. Ten rodzaj osłon okiennych (również rolety zewnętrzne kraków) mogą mieć także funkcję dekoracyjną, ponieważ występują w szerokiej gamie rodzajów, wzorów i kolorów..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są rolety
Nick: