Dodany: 2011-12-23 11:44:14

 

Charakterystyka rolet poziomychWspółcześnie szukamy dostępnych rozwiązań, które byłyby nie tylko estetyczne ale i funkcjonalne – na przykład pozwalały na oszczędności w zakresie rachunków czy zwiększały komfort przebywania w domu czy mieszkaniu. Przykładem takich środków mogą być wszelkiego rodzaju rolety, w tym także rolety zewnętrzne kraków.

 

W większości przypadków, jeśli chodzi o rozwiązania konstrukcyjne, ten rodzaj osłon okiennych występuje w wersji poziomej (pionowej raczej rzadko i to tylko te wewnątrzlokalowe). Także rolety zewnętrze kraków proponowane są tylko w tym systemie. Rolety poziome charakteryzuje to, że przysłaniają lub odsłaniają połać szyby wzdłuż jej osi poziomej – stąd nazwa.

 

Specjalnie skonstruowany mechanizm zwijający pozwala na ich składanie i rozkładanie za pomocą sznurka lub linki, poprzez nawinięcie materiału na wałek, zamontowany w górnej części otworu okiennego, w kasecie lub bez niej. Występują one w wielu rodzajach, gatunkach i rozmiarach. Wymień tu można choćby rolety zewnętrzne kraków (z reguły aluminiowe lub stalowe) czy wewnętrzne: materiałowe lub drewniane..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Charakterystyka rolet poziomych
Nick: