Dodany: 2012-09-25 10:15:24

 

Czym są kolektory słoneczneSprzęt do pochłaniania energii słonecznej jest bardzo złożony w swojej technologicznej złożoności. Pośród wielu setek różnorodnych sprzętów możemy doszukać się tak wspaniałych odkryć jakimi są kolektory prozniowe.

 

To niebywale dobry i drobiazgowy sprzęt do pochłaniania energii słonecznej, wykorzystać ją można tylko w jednym celu do ogrzewania to jedyny powód do absorpcji ciepła. W celach grzewczych, są to cele nie specjalnie wysokie. Takie urządzenie jak kolektory prozniowe to montowany na dachu domu ekran z przetworzonego szkła.

 

Dodatkowo doprowadzone są do niego przewody których jednym zadaniem jest odprowadzanie zabsorbowanej energii cieplnej do pojemników magazynujących i rozprowadzających ciepło po całej instalacji domowej. Warto przyjrzeć się tak zaawansowanemu sprzętowi jakim są kolektory prozniowe. Nie ma tu nad wyraz skomplikowanej technologicznie metody wystarczy prostota i fizyka na poziomie trzeciej klasy gimnazjum oraz nieco sprytu praktycznego, który jest przecież konieczny do złożenia cąłej konstrukcji bez problemów..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są kolektory słoneczne
Nick: