Dodany: 2012-09-25 10:23:50

 

Elementy instalacji solarnychUrządzenia mają to do siebie, że są złożone z różnych części. Każda z nich odpowiada za jakąś funkcję lub zdolność danej rzeczy, często nadają jakichś właściwości i poprawiają funkcjonalność w dużym stopniu.

 

Na tym polega wszechstronność i złożoność rzeczy czy narzędzi. Instalacje solarne także mają swoje części składowe czy to jako kolektory prozniowe czy też inne odmiany kolektorów. Na czym to polega i z czego się wywodzi? Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę i to wie podkreślają konstruktorzy kolektory prozniowe. Elementy te są identyczne dla wszystkich kolekotrów nie tylko kolektory prozniowe.

 

To po pierwsze ekran, działający jak soczewka, skupia w ten sposób promieniowanie słoneczne na sobie w jednym miejscu. Kolejne części to przewodniki w liczbie sztuk dwa. Potrzebne są, aż dwa przewodniki do zmniejszenia utraty ciepła w kolektorach próżniowych w tym celu używa się pustych rurek. Instalacje solarne poza tym mają jeszcze w swojej budowie przewody do przenoszenia ciepła dalszymi drogami po posiadłości..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Elementy instalacji solarnych
Nick: