Dodany: 2011-12-23 11:46:00

 

Czym są rolety zewnętrzneWszyscy chcemy mieszkać wygodnie. By jednak móc cieszyć się czasem spędzonym w domu czy mieszkaniu, musi być ono odpowiednio urządzone i wyposażone. W dobie niedawnego kryzysu coraz istotniejsze stają się też kwestie wysokości comiesięcznych rachunków. Pewnym sposobem na ich, przynajmniej niewielkie ograniczenie, jest zamontowanie rozwiązań takich jak rolety zewnętrzne kraków.

 

Rolety zewnętrzne kraków stanowią rodzaj osłon przeciwsłonecznych montowanych, jak sama nazwa wskazuje, na zewnątrz budynku. Wykonywane są one z reguły z cienkich połączonych ze sobą brzegami listewek aluminiowych lub stalowych, które zwijać można za pomocą specjalnego mechanizmu. Nad otworem okiennym montuje się kasetę mieszczącą całą, złożoną roletę. Zajmuje ona wtedy stosunkowo niewiele miejsca i nie rzuca się w oczy  jeśli dobierzemy kolor obudowy do elewacji.

 

Rolety zewnętrzne kraków mogą stanowić ochronę nie tylko przed słońcem. Ich dodatkową funkcją jest także izolowanie od wiatru, oraz w pewnym stopniu także termiczne. Większość osłon tego typu utrudnia też wtargnięcie osób nieporządnych do domu czy mieszkania..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są rolety zewnętrzne
Nick: