Dodany: 2010-11-24 12:20:27
 

Co to jest PCV?PCV to w rzeczywistości polichlorek winylu, którego prawidłowym skrótem jest PVC, jednak przyjęty w społeczeństwie skrót PCV funkcjonuje nie tylko wśród zamawiających ale także producentów, sprzedających i monterów. Polichlorek winylu jest także potocznie nazywany plastikiem.


Nazwa plastik bowiem używana jest przez społeczeństwo do wszystkiego co wykonane jest z tworzyw sztucznych. Rzeczywiście trzeba przyznać, ze materiał powstały w wyniki obróbki polichlorku winylu jest właśnie tym potocznie nazywanym plastikiem. Stąd też można domniemać, że na okna olsztyn z PCV mówi się potocznie okna olsztyn plastikowe.

Polichlorek winylu wykorzystywany jest do produkcji wielu różnych produktów. Wśród nich wyróżnić można: butelki plastikowe wykorzystywane w przemyśle spożywczym, z pcv produkuje się także zabawki, woreczki również do przemysłu spożywczego. Pcv jest także głównym składnikiem z którego powstają produkty wykorzystywane w przemyśle medycznym. Strzykawki, rękawiczki, rurki np. do kroplówek, sond itp., itd.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Co to jest PCV?
Nick: