Dodany: 2012-09-25 10:22:19

 

Czym jest instalacja solarna Instalacja solarna to narzędzie służące do pobierania energii słonecznej bezpośrednio z otoczenia którym jest środowisko a właściwie samo słońce mówiąc najprościej. Co ciekawe instalacje solarne to nie tylko kolektory prozniowe czy wszelkiego typu kolektory słoneczne, to również ogniwa fotowoltaniczne i całe systemy fotowoltaniczne.

 

To dwie zupełnie inne instalacje, w kolektory prozniowe mamy ekran zamontowany na dachu który służy do absorpcji ciepła z promieniowania słonecznego. W ogniwach słonecznych zwanych fotowoltanicznymi ekran jest zbudowany właśnie z małych baterii będących ogniwami solarnymi i to w nich energia pochodząca z promieniowania jest magazynowana i przetwarzana na elektryczną dość szybko i prosto jak na poziom skomplikowania tego urządzenia.

 

Instalacja solarna może występować pod dwiema postaciami, każda z nich jest na wyciągnięcie ręki dla każdego kto ma warunki atmosferyczne do użytkowania kolektory prozniowe lub systemów fotowoltanicznych. To rozmaite wyjście, mamy wybór odnośnie tego na co chcemy przekształcić energię solarną..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest instalacja solarna
Nick: