Dodany: 2012-09-25 11:23:55

 

Gdzie ubiegać się o dofinansowanie instalacji solarnejInstalacja solarna to coś bardzo potrzebnego w nasłonecznionych terenach. Dzięki niej jesteśmy w stanie zapewnić sobie stały dopływ energii cieplnej dzięki takiemu urządzeniu.

 

Doskonałym wyjściem z tej sytuacji jest to co zaproponowała unia i wprowadziła w życie do naszego użytku już od kilku lat czyli dofinansowanie kolektorow slonecznych. Na mocy dofinansowanie kolektorow slonecznych możemy zredukować o 50 procent koszt zakupu instalacji solarnej. Zanim to będzie możliwe musimy wystąpić o dofinansowanie kolektorow slonecznych, wniosek składa się oficjalnie w Ministerstwie Środowiska.

 

To ta instytucja jest odpowiedzialna za tego typu działania i zwroty z finansowych wybryków ekologicznych. Poza wnioskiem musimy po zakupie jeszcze przedstawić dowód zakupu tej instalacji również w urzędzie Ministerstwa Środowiska, które dopełnia pozostałych formalności i gwarantuje nam właściwe dofinansowanie. To ministerstwo zostało upoważnione przez UE do rozdzielania tych funduszy i wydawania pieniędzy w ten sposób..

Nick: