Dodany: 2011-12-23 12:23:39

 

Refleksole Wszyscy doskonale wiemy, jak uciążliwe są promienie słoneczne wpadające przez okno, zwłaszcza w czasie upałów. Jeśli przeszkadza nam to w domach i mieszkaniach prywatnych, gdzie powierzchnia szklana jest zwykle stosunkowo niewielka, to wyobraźmy sobie jak może być to uciążliwe w biurowcach przeszklonych niemal całkowicie. Dlatego też coraz częściej i chętniej przez właścicieli takich budynków, zakładane są nie tylko rolety zewnętrzne kraków, ale również tak zwane refleksole.

 

O ile rolety zewnętrzne kraków zbudowane są z listewek stalowych lub aluminiowych a zaciągnięte zaciemniają prawie całkowicie, o tyle refleksole mają za zadanie wyłapywać tylko promienie słoneczne, dopuszczając jednocześnie światło do pomieszczeń. Materiałem użytym do ich budowy jest półprzezroczysta tkanina ciemnej barwy o specjalnym splocie, pozwalającym częściowo zacienić wnętrze budynku, poprzez przepuszczanie tylko niewielkiej części światła.

 

Refleksole, podobnie jak rolety zewnętrzne kraków, zwijają się do kasety montowanej nad powierzchnią szyby, gdyż mimo zaimpregnowania w celu ochrony przed czynnikami atmosferycznymi, są one na nie dosyć podatne.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Refleksole
Nick: