Dodany: 2010-11-24 12:34:21
 

Początkowo okna plastikowe składały się z maksymalnie trzech komór próżniowych. To podobno nim okna olsztyn z pcv zawdzięczają szczelność. Komory zdecydowanie wzmacniają okna i powodują, że szyby wykonane ze standardowego szkła są bardzo trudne do wybicia – przeciwnie do szyb które były montowane w oknach drewnianych.


Jakie są wady komór, które posiadają okna olsztyn z pcv? Szczelność komór, która reklamowana przez producentów i sprzedawców jako wyjątkowa zaleta okien plastikowych , stała się w pewnym momencie także ich wada. Początkowo okna olsztyn plastikowe nie miały montowanych wywietrzników, które odprowadzały wilgoć w pomieszczeniach. Ta właśnie wilgoć jest największą wada jaką powodują okna plastikowe.

Małe pomieszczenia takie jak na przykład mieszkania w blokach szybko nabierają wilgoci, szczelność okien z plastiku powoduje brak cyrkulacji powietrza w mieszkaniu i skraplanie się wody na wewnętrznych szybach okien. Wywietrzniki, które zaczęto później montować w ramach okiennych, niestety zdecydowanie podniosły cenę okien Te okna które posiadają wywietrznik nie są już tak atrakcyjne cenowo.

 .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Więcej komór - większą jakość?
Nick: