Dodany: 2011-12-23 12:01:33

 

Materiały, z których produkowane są rolet zewnętrzneWspółcześnie, by sprostać rosnącym wymaganiom rynku, tworzy się nowe technologie i materiały o różnorodnych właściwościach. W każdym domu czy mieszkaniu znajdziemy przykłady ich wykorzystania – choćby w tak prozaicznych elementach wyposażenia, jak rolety zewnętrzne kraków. Pozornie proste, wymagają jednak złożonego procesu wytwarzania.

 

Rolety zewnętrzne kraków produkowane są za zwyczaj z cienkich listewek aluminiowych  lub stalowych, połączonych ze sobą elastycznie – by mogły się względem siebie wyginać pod określonym kontem i dały się rolować. Są one najczęściej także dodatkowo wyprofilowane – lekko wygięte w półkolistą formę, co ma zwiększyć ich wytrzymałość (ważną zwłaszcza we wzmocnionych modelach antywłamaniowych).

 

Jeśli chodzi o rolety zewnętrzne kraków, znacznie rzadziej zdarzają się modele wykonane ze specjalnych tkanin. Można do nich zaliczyć montowane po zewnętrznej części okna moskitiery rolowane, stanowiące ochronę przed owadami, lub tak zwane refleksole – półprzezroczyste zasłony przeciwsłoneczne stosowane w budynkach o znacznych połaciach szklanych..

Nick: