Dodany: 2011-12-23 11:42:33

 

Charakterystyka rolet pionowychChcąc estetycznie i funkcjonalnie wyposażyć mieszkanie, musimy pomyśleć też o odpowiedniej oprawi naszych okien. Ważne jest, aby wybrane rozwiązanie pasowało do wnętrza, naszego gustu i dobrze spełniało swoją funkcję – zaciemniając i chroniąc przed promieniami słonecznymi. Przykład takiej koncepcji stanowić mogą wszelkiego rodzaju rolety, w tym rolety zewnętrze kraków.

 

rolety zewnętrzne kraków raczej nie występują w wersji pionowej, której technika mocowania upodabnia ją trochę do tradycyjnych zasłon. Konstrukcja tego typu rozwiązań opiera się na umieszczeniu w przymocowanych do sufitu (lub górnej części otworu okiennego) prowadnicach, wąskich pasów sztywnej, impregnowanej tkaniny, dodatkowo obciążonych w dolnej części dla zachowania formy. Pasma te są ze sobą połączone systemem sznurków i linek, które pozwalają na ustawienie ich pod dowolnym kontem względem okna – od prostopadłego (maksymalna ilość światła), po równoległe (całkowite zaciemnienie).

 

Rolety zewnętrzne kraków, ze względu na zastosowanie w nich odmiennej techniki montażu i składania, nie dają takich możliwości..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Charakterystyka rolet pionowych
Nick: